- Raumenų trūkčiojimas
- Galvos skausmai
- Miego problemos
- PMS
- Mažas energijos lygis
- Cukraus kiekio kraujyje disbalansas
- Raumenų mėšlungis / spazmai
- Sunkumai įveikiant stresą
- Vidurių užkietėjimas
Skaitymo trukme: 7-8 minutės
Šiuo metu apie magnį kalba visi – moterys, vyrai ir net jų šunys. Kodėl? Mes manome, kad tam yra daug gerų priežasčių, tačiau išskaidykime tai į 5 svarbiausius dalykus, kuriuos turite žinoti apie šį būtiną mineralą.
Magnis dalyvauja daugiau nei 300 fermentinių reakcijų (kai kurie sako, kad šis skaičius gali siekti net 600), veikdamas visą kūną. Jis mažina stresą, yra būtinas energijos gamybai, svarbus raumenų funkcijai ir atsigavimui, skatina atstatomąjį miegą, padeda įsisavinti vitaminą D ir yra labai svarbus kaulų sveikatai (kalci, atsiprašome, bet ne visas dėmesys skirtas tik tau).
Mūsų organizmas nuolat naudoja magnį. Nepaisant jo svarbos, daugelis iš mūsų negauna pakankamo magnio kiekio iš savo mitybos. Dėl to mūsų organizme magnio kiekis gali būti žemas, o šiuolaikinis gyvenimo būdas dar labiau prisideda prie šio trūkumo.
Lėtinis stresas (dar kitaip – gyvenimo krūvis), ūmus stresas (intensyvios treniruotės, ligos, traumos), alkoholis, vaistai, gausios menstruacijos, virškinimo problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas (IBS), didelis cukraus ir rafinuotų angliavandenių suvartojimas, kofeinas ir net amžėjimas – visa tai prisideda prie magnio trūkumo.
Kalbant apie sveikatos palaikymą, nėra abejonių, kad maisto kokybei reikia skirti didelį dėmesį. Subalansuota, įvairi ir maistingųjų medžiagų turtinga mityba yra vienas geriausių būdų skatinti visapusišką kūno sveikatą. Vis dėlto šiuolaikinis pasaulis šį idealą šiek tiek apsunkino.
Mineralai iš dirvožemio patenka į maistą, o iš maisto – į mūsų kūną. Ši sena ir veiksminga sistema veikia per augalus, daržoves ar gyvūnus, kurie jais minta. Jie tampa tarpininkais tarp žemės ir mūsų kūno, paversdami elementus gyvybei svarbiomis medžiagomis.
Bet kas nutinka, jei šis procesas sutrinka? Šiuolaikiniai maisto perdirbimo ir rafinavimo metodai dažnai pašalina svarbias maistines medžiagas, tokias kaip magnis. Be to, intensyvios žemdirbystės ir monokultūrų auginimo praktikos lėmė maistinių medžiagų kiekio mažėjimą mūsų maiste. Europoje dirvožemyje šiuo metu tikima esant net 72% mažiau vitaminų ir mineralų nei prieš 60 metų (Earth Summit ataskaita, 1992 m.). Naujesnis tyrimas atskleidė, kad šiuolaikinių daržovių maistinių medžiagų kiekis sumažėjo net iki 40%, palyginti su 1950-ųjų lygiu.
Tai nereiškia, kad turime visiškai atsisakyti maisto dėl papildų. Tačiau kartais jų gali prireikti, kad užpildytume trūkumus. Maisto papildai padeda papildyti mitybą ir užtikrina, kad gautume reikiamų maistinių medžiagų.
Magnio naudojimas turi gilias šaknis tradicinėse sveikatingumo praktikose. Jis pirmą kartą buvo atrastas netoli Graikijos miesto Magnezijos (iš čia ir kilo jo pavadinimas). Graikai pastebėjo, kad vietinis dirvožemis ir vanduo, turtingi magnio druskomis, turėjo raminančių savybių. Jie naudojo šias „Magnezijos žemes“ virškinimo problemoms spręsti, raumenų skausmams malšinti ir bendrai savijautai gerinti. Ši vietovė išgarsėjo savo natūraliais šaltiniais, kur žmonės plūsdavo maudytis ir gerti mineralų prisotinto vandens, taip, dar nesuprasdami pilnos magnio svarbos, natūraliai išnaudodami jo naudą sveikatai.
Epsomo druskos, pavadintos pagal Anglijoje esantį Epsomo miestelį, jau šimtmečius garsėja savo gydomosiomis savybėmis.
XVII amžiuje ūkininkas atrado natūralų šaltinį netoli Epsomo. Šaltinio vanduo, turtingas magnio sulfatu, nors ir nebuvo tinkamas gerti, pasižymėjo įspūdingu poveikiu – ypač odos ligoms ir virškinimo problemoms spręsti.
Šiandien maudynės Epsomo druskų voniose yra populiarus būdas sumažinti raumenų skausmus, mažinti uždegimą ir skatinti atsipalaidavimą.
Kūno gebėjimas įsisavinti magnį yra labai svarbus, kad jis pasiektų ląsteles ir audinius, kur galėtų palaikyti raumenų funkciją, energijos gamybą ir nervų sistemos sveikatą. Didelis biologinis prieinamumas reiškia, kad organizmas jį gerai pasisavina, todėl magnis tampa efektyvesnis, o šalutinių poveikių, tokių kaip virškinimo sutrikimai, būna mažiau!
Kai magnis randamas maiste, jis dažnai būna susijungęs su kitomis jungtimis. Žaliose lapinėse daržovėse magnis yra pagrindinis chlorofilo, žalio pigmento, leidžiančio augalams vykdyti fotosintezę, komponentas. Ši forma pasižymi dideliu biologiniu prieinamumu ir gerai įsisavinama organizme.
Kalbant apie papildus, magnis taip pat gali būti surištas su skirtingomis jungtimis. Kai kurios iš jų, pavyzdžiui, magnio oksidas ar hidroksidas ir magnio sulfatas, pasižymi mažu biologiniu prieinamumu ir prastu įsisavinimu (patarimas: patikrinkite perkamų papildų sudėtį). Tuo tarpu kitos formos gali pasigirti dideliu biologiniu prieinamumu:
Magnio glicinatas yra sujungtas su glicinu – raminančia aminorūgštimi, užtikrinančia didžiausią biologinį prieinamumą ir švelnų poveikį skrandžiui. Abi šios medžiagos garsėja savo atpalaiduojančiomis savybėmis. Būtinas tinkamai raumenų ir nervų veiklai, magnio glicinatas gali padėti išvengti mėšlungio, raumenų spazmų ir nuovargio.
Magnio malatas – tai magnio junginys su obuolių rūgštimi, natūraliai randama vaisiuose. Ši forma optimizuoja magnio įsisavinimą ir panaudojimą organizme. Obuolių rūgštis yra svarbi Krebso cikle – pagrindiniame organizmo energijos gamybos procese. Dėl to magnio malatas itin naudingas kovojant su nuovargiu ir palaikant energijos lygį.
Magnio tauratas jungia magnį su taurinu, taip pagerindamas jo įsisavinimą ir suteikdamas papildomos naudos sveikatai. Taurinas veikia kaip antioksidantas, palaiko širdies sveikatą ir mažina stresą. Jis taip pat ramina nervų sistemą, padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina bendrą širdies veiklą.
Magnio gausu įvairiuose maisto produktuose – nuo lapinių žalumynų, riešutų ir sėklų iki pilno grūdo produktų. Net juodasis šokoladas ir avokadai prisideda prie šio mineralo gausos, suteikdami gardų būdą papildyti jo atsargas organizme.
Norint dar labiau padidinti magnio lygį, verta rinktis papildus su gerai įsisavinamomis formomis, tokiomis kaip magnio glicinatas, malatas ir tauratas. Pasirinkus tinkamas magnio formas, galima skatinti atsipalaidavimą, palaikyti energiją visą dieną ir pasirūpinti širdies sveikata, užpildant galimus mitybos trūkumus.
Susitikime “Well you” soc. tinkluose @wellyou.lt , kur galėsite pačiau sužinoti apie natūralius produktus, rekomendacijas, ar kitus naudingus patarimus sveikatai puoselėti.
Ačiū, kad skaitote!
Dominikonų g. 9-2
LT-01131
Vilnius
Reg.k. 306078140
PVM LT100015178411
VMVT maisto tvarkymo subjekto Nr. 410002828
Užsakymų klausimais kreiptis (I-V 09:00-17:00): +37063051769; info@wellyou.lt;
Mokymų, konsultacijų klausimais kreiptis: +37065028133; v.macijauskiene@wellyou.lt